19-25 EKİM 2009Bu haftayı yine evimizde tatil yaparak geçirdik. Domuz gribi nedeni ile okulumuza göndermiyor annemiz bizi. Kalabalık yerlerde 1-2 saatten uzun kalmıyoruz.. Genellikle açık havada zaman geçirmeye çalışıyoruz. Ellerimizi çok çok çok iyi yıkıyoruz..

Bir akşam İpek'lere gittik. Annesi Bilge Teyze ile annemiz iyi arkadaşlar.


Çok güzel zaman geçirdik. Tüm çocuklar "3 silahşörler" filmini canlandırdık :)

Bir akşam çok sevdiğimiz arkadaşımız Bora'lara gittik.


Bora'nın annesi Umut Teyze Bora için minik bir erken doğum günü partisi hazırlamış. Çok eğlendik.. "Parti Tırtılları" filmini izledik..Bora, hepimize kalem ve silgiden oluşan çok güzel hediyeler verdi.. Arca'nın annesi Banu Teyzeminin elleriyle yaptığı Futbol TOpu şeklindeki pasta harikaydı.


Bora mumları üfler üflemez hepimiz saldırdık pastaya..İyi ki doğdun BORA :)

Bu hafta 2 gün babanemizde kaldık. Babanemizde kalınca çok eğleniyoruz. Çünkü babanemiz bize hazine sandığından bir sürü güzel şey hediye ediyor :)

Bu hafta 2 gün annanemiz bizde kaldı. Evde çok güzel faaliyetler yaptık. İçli köfte ve pohaça yapmayı (!) öğrendik :) Bahçemizdeki ağaçlardan dökülen yaprakları topladık..

Bu haftasonu oyun ablamız Burcu Abla ile gezdik.

Burcu ablamızı çok seviyoruz. O bize bir sürü faaliyet yapmayı öğretiyor.

Bu balığı onunla birlikte yaptık..


Cumartesi sabah Eymir Gölü kenarında yapılan İklim Hareketi-Doğa Yürüyüşü'ne katıldık..


Bu hareketin ene kadar önemli bir hareket olduğunu Nuran Ablamızdan dinledik.

Bu harekete katıldığımız için çok çok çok mutlu olduk..

Hep birlikte yürüyüş yaptık..Oyunlar oynadık. Temiz hava aldık. Gölün kenarındaki minderlerde yuvarlardık..

Pazar sabah 86. Yıl Cumhuriyet Korosu'na katıldık..Hayatımızda ilk defa saygı duruşuna katıldık. İlk kez canlı orkestra ile hep bir ağızdan söylenen "Milli Marşımızı" dinledik. Gelecek seneye kadar biz de öğrenmeye söz verdik :)

Ankira Spor Merkezinde Çocuk Jimnastik dersine girdik.


Burası ANKİRA spor merkezi. Çocuklar için jimnastik dersi var. Her yaşa göre ayrı gruplar var. Biraz ilerleme kaydeden çocuk bir üst seviyeye alınıyormuş. Biz ilk ekez gidenleri başlangıç grubuna aldılar..Her grup 5-6 kişilik. Tüm çalışma 1 saatten biraz fazla sürüyor ama biz hiç bitmesin istedik :)
Annemiz ANKİRA'yı çok beğendi.Duşlar tuvalatler tertemizdi.Küçük çocuklar icin oyun alanı bile var.. Lale Teyze ile iletişim icin cep: 0 539 314 98 65

Lale teyzelerde Billur ve Melike ile oyunlar oynadık..Öyle güzel resimler yaptık ki annelerimiz hayran kaldı..

Bir akşam Nazan bizim evimizde kaldı.

Annemiz bize yer yatağı hazırladı.. Üçümüz orda mışıl mışıl uyuduk. Sabah birlikte kahvaltı yaptık. Seni çok seviyoruz NAZAN :)


Neli Boulangerie'de hamburger yedik. Ama hazır köfte değil. Ev yapımı köftelerdi. Biraz baharatlıydı ama çok lezzetliydi.. Yemeklerimizi güzel güzel yediğimiz için servis görevlisi bize birer tane çikolata ikram etti :)Armada'da Balmumu Heykeller Sergisi gezdik..

Ardından Çocuk oyunlarına katıldık.. Biraz ritm çalışması yaptık..


Sonra renkli kağıtlar ve tuvalet kağıdı rulosu ile kelebek yaptık..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder